O MNE

Volám sa Michaela Ďurišová, pochádzam z Dubnice nad Váhom, no momentálne žijem v malej dedinke v Rakúsku blízko slovenských hraníc. Ako každému človeku, i mne sa akosi ťažko hovorí o sebe, no v každom prípade nebudem klamať, keď poviem, že som predovšetkým telom a dušou umelec. 

Moja umelecká stránka sa začala prejavovať obrazmi z džemu na stenách rodičovského domu, pokračovalo to akvarelovou maľbou, spevom, divadlom, návrhárstvom, vizážistikou či handmade tvorbou, ktorá ma nakoniec priviedla aj k fotografii. Pred piatimi rokmi som v mojej obývačke rozbehla dnes už úspešne fungujúcu značku kvetinových doplnkov Magaela. Už na začiatku som si uvedomovala nevyhnutnú potrebu produktovej fotky.

Začiatky boli veľmi vtipné. No začala som sa o fotografiu zaujímať, kúpila som si prvú techniku, múdre knihy a postupne sa začala zdokonaľovať. Pamätám si na ten pocit, keď som prvýkrát držala v rukách zrkadlovku môjho svokra. A pamätám si aj na to, keď som si zakúpila svoju prvú techniku. Bola to čistá eufória a výsledkom boli mnohé fotografie, niektoré si vyslúžili dokonca taký ohlas, o akom som ani nesnívala. Ale dnes už viem, že ide len o základ, ktorý už mojim zvyšujúcim sa nárokom ani zďaleka nestačí... preto som sa rozhodla zakúpiť si naozaj profi techniku, a to canon 5d mark IV, a objektívy 24-70mm 2.8. II, 70-200 2.8. II.

Moje fotografické začiatky prichádzali akosi pomaly, no teraz nabrali rýchly spád. Magaela na trhu funguje už päť rokov a za ten čas si vybudovala meno, a to aj vďaka fotografiám. Spolupracovala som s mnohými profesionálnymi fotografmi, no pri snovaní marketingových plánov som si jasne uvedomila, že ak sa má Magaela odlíšiť od konkurencie, potrebuje i obrazovú čistotu, nebolo pre nás prijateľné, aby jedna fotografka fotila pre viacerých takýchto umelcov. Čoraz častejšie som sa k objektívu postavila ja sama a začala skúmať nové horizonty a možnosti, ktoré fotka prináša.

Tento svet ma úplne pohltil.

AKO VNÍMAM SVOJU

FOTOGRAFICKÚ TVORBU?

Uvedomujem si jej medzery, stále skúmam svoje technické nedostatky, rešpektujem názory skúsených profesionálov, ktorí vidia na mojej tvorbe mnohé rezervy. Nepovažujem sa za profesionála, no mám neprekonateľnú chuť neustále sa zlepšovať.

Pri fotení a následnej postprodukcii sa riadim svojimi pocitimi, robím to, čo cítim. Na fotkách chcem predovšetkým zachytiť realitu, to, ako daného človeka vnímam a aký podľa mňa skutočne je. Žiadne pózy a štylizovanie preexponované do absurdna.

Ak si sama vyberám modelky, musí z nich niečo vyžarovať, milujem prirodzenosť. Pre dnešnú dobu je typické hranie sa na niečo, no ja v tomto chodiť neviem.

ČO MÔŽEŠ OD FOTENIA

SO MNOU OČAKÁVAŤ?

Predovšetkým sa budem snažiť zachytiť teba - v tej najkrajšej polohe, akú máš - v tvojej absolútnej prirodzenosti. Nebudem vyžadovať strnutlé úsmevy a profi pózy, chcem, aby si bol/a uvoľnený/á a svoj/a, mám rada pohyb, smiech a každé fotenie sa snažím na mieru prispôsobiť tvojej osobnosti, veď každý sme iný a každému pristanie niečo iné.Okrem fotografie viem zabezpečiť aj kompletný styling - mám k dispozícii množstvo krásnych šiat a viem ťa i nalíčiť, ponúknuť svoje kvetinové doplnky ako venčeky, náramky či náhrdelníky.

Na mieste fotenia sa vieme dohodnúť, ale najradšej fotievam u nás doma, pretože tu máme krásne miesta ktoré dobře poznám a na ktorých nás nikto nebude rušiť, okrem inéhu tu máme i celú dielničku a všetky potrebné věci na líčenie či styling…

Pri fotení otváram srdce a nechám sa unášať prúdom pocitov a fantázie, milujem krásne miesta a hru so svetlom či s tieňom. Nebojím sa nových výziev, práve naopak. Som umelec a milujem všetko krásne, a to krásne sa ukrýva i v každom z nás, treba to len odhaliť.

INSTAGRAM

NEWSLETTER

text text text tex text text text text text text text tex text 

text text text tex text text text text text text text tex text 

KONTAKT

text text text text

text text text text

text text text text

KONTAKT

text text text text

text text text text

text text text text

KONTAKT

text text text text

text text text text

text text text text

KONTAKT

text text text text

text text text text

text text text text