Tlač

Ocenenia

Fotenie

O mne

Portfólio

Chcem sa fotiť

O mne a moje ocenenia

Fotografia je prostriedkom na uchovanie momentu. Darujte sebe alebo svojmu blízkemu jedinečnú možnosť ponoriť sa do sveta snov, zachytiť na fotografii svoje ja ukryté hlboko v duši a zvečniť ho na jedinečnom portréte, kde sa túžba premení na skutočnosť.

Vitajte v snovom svete Michaely Ďurišovej. Narodila som sa s umením v duši a prevádza ma celou cestou mojim životom. Prostredníctvom svojich fotiek hľadám krásno aj tam, kde ho ostatní nevidia. Tak ako sa život skladá zo svetla a z tieňov, aj na mojich fotografiách hľadám spojenia, jedinečné okamihy. Hľadám emócie, autentické a bez pozlátka. 

Psyché and Eros

Project “Psyché and Eros” jeho názov je inšpirovaný gréckou mytológiou a bohyňou duševného zdravia a jej príbehom s amorom Erosom. Touto myšlienkou poukazuje na dôleźitosť duševného zdravia o ktorom sa poslednú dobu začína čoraz viacej hovoriť. Ľudia často ukrývajú svoje psychické zdravie a keď majú nejaký problém boja sa ho riešiť aj s nabližším okolím. No naše duševné zdravie je dôležité a my máme to šťastie, že sa nemusíme skrývať, tak ako Psyché a Eros museli skrývať svoju lásku k sebe aby nerozhnevali Venušu… lebo často ak chceme riešiť naše problémy práve sa bojíme, že rozhneváme naše najbližšie okolie. Autorka fotografie vychádza práve z vlastných skúseností, kedy ona sama sa musela naučiť prijať aj svoje smutné ja a prijať depresiu, tetanické záchvaty a panické ataky ako súčasť svojho života a nebáť sa o tom hovoriť.

Ocenenia

Fotografické ocenenie je pre mňa ako nový vietor do plachiet, dôkaz, že moja tvorba má zmysel a že som na správnej ceste. Za každé jedno ocenenie mojej tvorby som nesmierne vďačná a veľmi si ho vážim. Je mi preto veľkým potešením, že sa môžem s vami podeliť o tieto moje radosti. Jedno z mojich srdcových ocenení je 3. miesto v kategórii INPRINT, ktorú organizuje inšpiratívny magazín Beautiful bizarre. Práve toto ocenie ma vtiahlo do sveta umenia a dalo príležitosť ukázať svetu moju tvorbu. Za najcennejšiu skúsenosť považujem možnosť zúčastniť sa so svojou výhernou fotografiou na výstave Serdipity 3.11.-4.12 v Haven Gallery v New Yorku. Ďakujem za túto možnosť, Michaela